۲۸ مطلب در آبان ۱۳۹۵ ثبت شده است

پاسخ به نظرات و سوالات دانش آموزان

پاسخ به چند سوال دانش آموزان عزیزو دوست داشتنی که در بخش نظرات بدان اشاره کردند و بنده لازم دانستم  آن را برای همه سمپادی های عزیز توضیح بدم.

1)برخی از بچه ها از گذاشتن پیام مثبت  انتقاد کرده بودند که چرا این مطالب رو توی پایگاه اطلاع رسانی می گذاریم :

اول اینکه دادن انرژی مثبت و مرور پیام های مثبت برای همه ما لذت بخش است و اینکه یاد بگیریم از نکات خوب و ارزنده که ممکن است در زندگی ما مفید باشد استفاده کنیم و از تجربه های دیگران بهره ببریم .

 ساده که می شوی همه چیز خوب می شود.

برایت فرقی نمی کند تجمل چیست، قیمت تویوتا لندکروزچند است.

مهم نیست نیاوران کجاست.همیشه لبخند بر لب داری

روی جدولهای کنار خیابان راه می روی،زیر باران دهانت را باز می کنی

 آدم برفی که درست می کنی؛ شال گردنت را به او می بخشی.

ساده که باشی آدم های ساده را دوست داری.

ساده که می شوی فرمول نمی خواهی،ایکس تو همیشه مساوی ایگرگ توست ،

ساده که می شوی ،حجم نداری، جایی نمی گیری وزود به یاد دوستان می آیی و... دیر از خاطر می روی.

ساده که می شوی کوچک می شوی... /توی دل همه جا می شوی

بعضی از بچه ها ،پیام مثبت ساده بودن را خوب متوجه نشدند و گفتند نباید به بچه های سمپاد بگوییم ساده باشند. ساده بودن با ساده لوح بودن فرق می کند. ساده بودن یعنی یکرو بودن و نفاق نداشتن ، ساده بودن یعنی دیگران را به خاطر خودشان دوست داشتن، ساده بودن یعنی اینکه  در کمال فهم و درک با دیگران مهربان بودن و اشکالاتشان را ندیده گرفتن ، ساده بودن یعنی بدون هیچ انتظاری به دیگران کمک کردن ، ساده بودن یعنی از تشریفات بدور بودن و عزت نفس داشتن ، یعنی اینکه برای موفقیت و پیروزی خودمان از شکست دوستمان خوشحال نشویم ، یعنی در عین رقابت به آنان کمک کنیم تا پیشرفت کنند؛ . اما ساده لوح بودن یعنی خیلی راحت گول دیگران را خوردن و به ظاهر دیگران نگاه کردن و اینکه افراد ساده لوح بدون فکر و آگاهی  کاری را قبول کنند، بدون اینکه به عواقب آن نگاه کنند. افراد ساده لوح مثل ابو موسی اشعری که خیلی راحت گول معاویه را خوردو علی ( ع ) را از خلافت خلع کرد ، افراد ساده لوح مثل خوارج که از دین فقط به نماز و عبادت آن پرداختند و... پس بیاییم ساده باشیم به خاطر خوب بودن اما آگاهانه و با بصیرت.و ساده باشیم نه ساده لوح

2)مسابقات فوتبال و والیبال به مدت  10 روز در مدرسه برگزار شد از صبحگاه و ساعاتی از کلاس درس زدیم چون سلامتی و ورزش شما برای ما مهم بود.بچه های خوب و ورزشکار هم خوب رقابت کردند و هم در محیط مدرسه شاد و پویا بودند، خوب امتحانات میان ترم رسید و قرار شد مسابقات تنیس روی میز ، شطرنج و بسکتبال بعد از امتحانات با مشورت سرگروه های ورزشی برگزار شود. قرار ما بر این بود که مرحله اول فوتبال و والیبال و مرحله دوم دیگر مسابقات برگزار شود و مدرسه هیچ تاریخی را مشخص نکرده بود پس عجله نکنید آسیاب به نوبت ،

3)بچه های کلاس نهم گفته بودند که چرا ما رو به آزمایشگاه نمی برید ، به لطف خدا و پیگیری آقای نجاران و دیانی دبیر شیمی و پیشنهاد مدیریت و شورای معاونین فضای آزمایشگاهی خوبی برای دانش آموزان فراهم شد ، هم استاندارد و هم زیبا و هم با امکانات خوب ، برای کار آزمایشگاهی نهم  هنوز امکانات فراهم نشده بود که با پیگیری همکاران عصر روز شنبه 29 آبان اشکالات جزئی مرتفع و امیدوارم در هفته آینده دانش آموزان نهم کار خود را در آزمایشگاه شروع کنند.

از نظرات خوب و ارشمندتان ممنون و سپاسگزارم ، امیدوارم بچه های خوب  و با ادب و فهیم سمپاد نظرات خود را منطقی و با راه کار بیان کنند. بنده هر روز نظرات را مطالعه می کنم برخی نظرات خوب و در عین انتقاد منطقی و محترمانه است اما برخی نظرات نه تنها منطقی نیست به دور از ادب و احترام است .همه ما عضو یک خانواده ایم و آن خانواده ی سمپاد است پس بیایید به جای ایراد گرفتن و بهانه جویی کردن دست در دست هم مدرسه ای موفق بسیازیم .یا علی مدد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۳
محمود قراییان

پیام موفقیت

Image result for ‫پیام مثبت روز‬‎

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۱
محمود قراییان

کارسوق شیمی و حضور فعال دانش آموزان

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۱
محمود قراییان

ساختار چشم

جهت دریافت فایل دریافت کنید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۱
محمود قراییان

سوالات دفاعی نهم درس1تا4

قابل توجه دانش آموزان عزیز پایه نهم

امتحان میان ترم دفاعی از درس 1تا4 گرفته خواهد شد. ضمن مطالعه کامل کتاب و فایل پیوست امیدوارم موفق باشید.

برای دیدن سوالات اینجا کلیک کنید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۱
محمود قراییان

تحلیل درس چهارم دفاعی نهم

 درس چهارم بسیج مدرسه عشق است

دفاع یکی از مسائل مهم و حیاتی در زندگی موجودات زنده است و موجودات زنده در برابر هر آنچه هستی آنها را تهدید می کند ، به واکنش هایی دست می زنند. این واکنش ها با توجه به نوع موجودات ( حیوان و انسان) با هم متفاوت است.

این تفاوت باعث می شود که بعضی از آنها سال ها با یک روش به دفاع بپردازند.. مثلاً آهو برای دفاع کردن از خود در برابر دشمن ، راه فرار را انتخاب می کند، امّا انسان به خاطر داشتن توانایی خداددادی اش ، می تواند برای دفاع از خود ، ابزار های مختلفی بسازد و به نحو شایسته آن ها را بکار گیرد.

در درس های گذشته با مفهوم امنیت و تهدید و تهاجم و دفاع آشنا شدیم اکنون می خواهیم بدانیم که اگر دشمن به بخشی از مناطق هجوم ببرد ، چه کسانی دفاع کننده ی اصلی هستند. آیا حضور نیروها و ارگان های نظامی برای دفاع در برابر دشمن کافی است یا به کسانی دیگر که پشتوانه ای برای نیروهای مسلح در امر دفاع باشند نیاز است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۱
محمود قراییان

کتابخانه و امتحانات میان ترم

حضور دانش آموزان در کتابخانه  و مطالعه کتاب های درسی و غیر درسی در ساعات تفریح و امتحانات میان ترم

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۱
محمود قراییان

آزمایشگاه شیمی و حضور دانش آموزان

دانش آموزان کلاس هشتم با حضور در آزمایشگاه شیمی کار عملی و آزمایش های خود را توسط آقای نجاران دبیر شیمی انجام دادند. 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۱
محمود قراییان

مسابقات فرهنگی و هنری

دانش آموزان دبیرستان برای حضور در مسابقات فرهنگی و هنری  نمایش زنده، نمایش عروسکی و سرود آماده شدند.مربیان این دوره از هنرها آقای دانشگر در بخش سرود و نمایش و آقای دوست محمدی در بخش سرود می باشند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۱
محمود قراییان

رصد نجوم با حضور خانواده ها و دانش آموزان

با حضور دانش آموزان و پدران و مادران دانش آموزان دبیرستان اولین کار سوق علمی با عنوان آشنایی با شگفتی های آسمان در سالن اجتماعات برگزار شد. در این جلسه دانشگر مدرس نجوم به توضیح علمی کار پرداخت و در پایان رصد ماه و اجرام آسمانی در حیاط دبیرستان برگزار شد.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۱
محمود قراییان