۲۲ مطلب در مهر ۱۳۹۴ ثبت شده است

رفتار حسینی

عیادت از بیماران

امام حسین (ع) گاهی از بیماران عیادت می کرد و در ضمن آن به رفع مشکلات مالی آن ها نیز می پرداخت. آن حضرت وقتی که به عیادت اسامه بن زید رفته بود، متوجه شد که او در بستر بیماری به شدت آه و ناله می کند و مکرر می گوید: ای وای از دست غم و اندوه! امام از او پرسید چه اندوهی داری؟ گفت بدهکارم.

امام ضمن دلداری به وی فرمود: ناراحت نباش. من بدهی های تو را می پردازم. اسامه گفت می ترسم قبل از پرداخت آنها بمیرم. امام (ع) فرمود: من تمام غرض های تو را قبل از مرگت می پردازم. و ایشان همانطور که وعده دادند قبل از مرگ اسامه او را از زیر بار قرض رهانید.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
محمود قراییان

یا ابوالفضل

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
محمود قراییان

سخن اول

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
محمود قراییان

برگزار ی مراسم نوحه خوانی و زیارت عاشورا

همزمان با روز 7 محرم با حضور مداح اهل بیت جناب آقای طحان مراسم زیارت عاشورا و نوحه خوانی در نماز خانه دبیرستان دوره اول برگزار شد.


نوجوانان حسینی با قرائت زیارت عاشورا و سینه زنی در سوگ سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عیداله الحسین گریستند و ارادت خود را به ائمه اطهار و امام حسین ( ع) اعلام کردند

zya9_812722003_84601.jpg

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
محمود قراییان

مراسم دسته روی دانش آموزان در روز ششم محرم

افتخار ما بود نام نکویت یا حسین

همزمان با شهادت حضرت قاسم ( ع ) دانش آموزان دبیرستان شهید بهشتی دوره اول و دوم مسیر دبیرستان ، میدان مطهری تا مسجد الزهرا را به دسته روی و زنجیر زنی پرداختند.500 نفر از دانش آموزان با سینه زنی و زنجیر زنی و مراسم نوحه خوانی ماه محرم راگرامی داشتند و در سوگ شهدای کربلا و سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین گریستند و عزاداری کردند.

پس از مراسم دانش آموزان در مسجد الزهرا با حضور مداح اهل بیت فاطمی نیا به سینه زنی پرداختند و با اقامه نماز جماعت دانش آموزان به مدرسه برگشتند.

در پایان اطعام ماه محرم  به همه دانش آموزان داده شد . عزادری همه قبول

na8p_img_6148.jpgl2k_img_6190.jpg

۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰
محمود قراییان

برگزاری دعای زیارت عاشورا

در پنجمین روز از ماه محرم دانش آموزان دبیرستان دوره اول دعای پر فیض زیارت عاشورا را خواندند.

دانش آموزان با سیاه پوش کردن مدرسه و پوشیدن لباس سیاه ، خود را در عزای حسین (ع) شریک دانستند و دوستی و محبت خود را به اهل بیت و نفرت خود را از قاتلین حسین اعلام کردنددانش آموزان محمد خانی، عربیان، شوقانی زیارت عاشورا را قرائت کردند.در ادامه دانش آموز مهدی خرمیان در رسای امام حسین ( ع  ) به ذکر مصیبت و نوحه خوانی پرداخت.

از دانش آموزان عرشیا عبدوس، محمد امین متقی نسب و محمدخانه زر به خاطر نذری و پذیرایی از دانش آموزان ممنونیم.

 tziv_img_6052.jpg8hgm_img_6067.jpg

 

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
محمود قراییان

عفو و گذشت در سیمای امام حسین ( ع)

عفو و گذشت

عفو و گذشت از خطاکاران و افرادی که دچار لغزش شده اند از ویژگی های دیگر امام حسین (ع) است. آن حضرت با کمال بزرگواری و آغوش باز عذر گنهکاران را پذیرفته و آنان را در جبران خطاهایشان یاری می کرد.

از نمونه های این گذشت می توان به پذیرش توبه حر ریاحی اشاره کرد.


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
محمود قراییان

امام حسین و خدمت به مردم

خدمت به مردم

یکی از ویژگی های آن حضرت، خدمت به نیازمندان و بیچارگان بود. آن حضرت تلاش می نمود تا در جامعه باری از دوش دیگران برداشته و خدمتی را به مردم ارائه کند، حتی اگر آن انسان فردی ناشناس باشد. حضرت سید الشهدا (ع) بر این باور بود که: هر کس غصه ای را از دل یکی از اهل ایمان بردارد خداوند متعال غصه های دنیا و آخرت او را از میان برداشته و مشکلاتش را حل خواهد نمود.

هر کس برای نیکی رساندن و خدمت کردن به برادر خود عجله کند فردا نتیجه آن را خواهد دید و کسی که برای خدا به برادر دینی خود یاری نماید خداوند متعال او را هنگام نیازمندی و شدائد زندگی یاری خواهد کرد و بیشتر از آنکه از نیازمندان رسیدگی نموده خداوند او را از بلاها و گرفتاری ها دور خواهد نمود.


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
محمود قراییان

ایام شهادت سروروسالار شهیدان حضرت امام حسین (ع)تسلیت باد.

اخلاق وسیره امام حسین(ع)

حسین بن علی (ع) در بخشش زبانزد مردم روزگار بود.نقل می کنند روزی مردی صحرا نشین مستمندی وارد مدینه شدو از مردم سراغ بخشنده ترین فرد را گرفت. همه مردم حسین ( ع) را به او معرفی کردند.وقتی در مسجد خدمت آن حضرت رسید و نیازمندی خود را با خواندن چند بیت شعر بیان کرد.، امام حسین او را به خانه آورد و به قنبر فرمود : هر مقدار پول در خانه داریم  حاضر کن . قنبر چهار هزار دینار به خدمت آن حضرت آوردوگفت : این تمام پولی است که در اختیار داریم. امام حسین ( ع) همه آن چهار هزار دینار را از پشت در به آن مرد بادیه نشین داد.منظور آن حضرت از این برخورد آن بود که چشم آن مرد به چشم او نیفتد که مبادا خجالت زده شود.مرد اعرابی وقتی پول ها را گرفت در حالی که گریه می کرد چنین می گفت: مگر پول کمی به من بخشیدی که از پشت در آن را به من می دهی؟ در عجبم که چگونه این دست های بخشنده و پربرکت روزی زیر خاک خواهد رفت.  

منبع: مجله تربیت خرداد ماه 1394 

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
محمود قراییان

مسابقه هوش

1)  دانش آموزان عزیز می توانند با پاسخ گویی به سؤالات هوش و تحویل آن حد اکثر تا 4 آبان ماه به معاون فناوری دبیرستان آقای بنی اسدی ، جزو برندگان جایزه مجموعه سؤالات هوش ریاضی باشند.

                                                                                         = 130        68         30       10      2 

 


سؤال 2)                                                                                                               144254=6+2+7

                                                                                                            276387= 9+3+7

                                                                                                            324068= 8+4+5

                                                                                                            202843= 4+5+7

                                                                                                                        = 6+6+6

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
محمود قراییان